Najczęściej zadawane pytania

1. KIEDY MOGĘ SKORZYSTAĆ ZE SPINKERA?
Zaprojektowaliśmy Spinkera, aby umożliwić szybkie tworzenie umów dotyczących codziennych czynności, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać umowami „słownymi”. Na przykład, pożyczasz komuś kogo znasz mniej niż 500 zł. Biorąc pod uwagę kwotę, nie będziesz potrzebował długiej umowy z wieloma zabezpieczeniami, ale czyż nie byłoby miło mieć na to jakiś dowód? Kiedy pieniądze muszą być zwrócone? Czy mają być zwrócone z jakimś oprocentowaniem? Co się stanie, jeżeli nie zostaną zwrócone na czas? Użyj Spinkera, aby z góry uzgodnić kilka takich prostych kwestii, a możesz uniknąć kłopotów później (nie wspominając o niezręczności i urazie).

Spinker pozwoli Ci również uniknąć długiego oczekiwania na przyjazd Policji w razie drobnej kolizji drogowej – będziesz miał zawsze pod ręką wzór oświadczenia sprawcy kolizji, który będzie można wypełnić na miejscu i udać się w dalszą podróż.
2. KIEDY NIE NALEŻY UŻYWAĆ SPINKERA?
Spinker nie jest przeznaczony dla transakcji złożonych lub transakcji o wysokich wartościach. Sprzedajesz firmę, dom? Spinker nie jest do tego. Należy skonsultować się z prawnikiem. Spinker nie powinien być także stosowany do transakcji, które wymagają podpisu uwierzytelnionego notarialnie, sporządzenia aktu notarialnego lub gdy dla danej transakcji wymagane jest zachowanie formy pisemnej. Umowa zawarta za pomocą Spinkera spełnia jedynie wymogi tzw. formy dokumentowej. A zatem gdy sprzedajesz swój używany komputer, wypożyczasz sprzęt, wynajmujesz nieruchomość na czas nieoznaczony albo na krócej niż rok lub zatrudniasz niezależnego specjalistę do wykonania dzieła albo zlecenia – Spinker jest idealny dla takich umów.
3. JAK MOGĘ SIĘ SKONTAKTOWAĆ, ABY UZYSKAĆ POMOC DOTYCZĄCĄ SPINKERA?
Napisz do nas email na adres: pomoc@spinker.pl. Monitorujemy i odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące wsparcia technicznego i merytorycznego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.
4. KIEDY BĘDZIE DOSTĘPNA APLIKACJA SPINKER NA IOS, WINDOWS MOBILE I INNE PLATFORMY?
Aktualnie można tworzyć umowy i wysłać je do podpisu na urządzeniach z systemem Android, a już wkrótce będzie dostępny Spinker na urządzenia z systemem iOS. Budujemy funkcjonalność typu cross-platform, dzięki której będzie można tworzyć, podpisywać i wysyłać umowy Spinkera z dowolnego miejsca, w którym się znajdziesz i na dowolnym urządzeniu, które masz pod ręką.
5. Co ZROBIĆ JEŚLI W APLIKACJI NIE MA WZORU UMOWY, KTÓREGO POTRZEBUJĘ?
Regularnie dodajemy nowe wzory umów do aplikacji Spinker. Jeśli chciałbyś dodać jakiś konkretny nowy wzór umowy – poinformuj nas o tym wypełniając prosty formularz kontaktowy. [Formularz kontaktowy: Jaki nowy wzór umowy chciałbyś dodać do aplikacji Spinker?]
6. MAM JUŻ SWOJEGO PRAWNIKA, DLACZEGO MIAŁBYM UŻYWAĆ SPINKERA?
Spinker jest doskonałym narzędziem do przemyślenia ważnych kwestii przed rozmową z prawnikiem. Czy chcesz zastrzec karę na wypadek niewykonania obowiązku umownego przez kontrahenta? Jaki chcesz określić termin wykonania prac przez wykonawcę? W jaki sposób ma być płacone wynagrodzenie? Czy chcesz mieć możliwość rozwiązania umowy, kiedy druga strona nienależycie wypełnia swoje obowiązki? Twój prawnik prawdopodobnie zada te same pytania. Wyślij mu przed spotkaniem umowę ze Spinkera, a zaoszczędzisz na opłacie za godziny porady prawnej.
7. CZY SPINKER ZABEZPIECZY MNIE PRZED POZWEM?
Żaden dokument ani obsługa prawna nie zagwarantuje, że nie zostaniesz pozwany lub nie będziesz musiał kogoś pozwać. Najlepszym sposobem na uniknięcie sporu jest ustalenie jasnych oczekiwań obu stron na początku i zapisanie ich w umowie. Niestety, tworzone i podpisywane na przestrzeni ostatnich lat umowy stały się tak zawiłe, że często nie rozumiemy dużej części z nich. Staramy się, aby wzory umów w Spinkerze nie miały tych wad i żeby były jasne i precyzyjne, co ułatwi ich wykonywania i pomoże uniknąć sporów.
8. CO BĘDZIE JEŚLI POWSTANIE SPÓR? CZY MOJA UMOWA STWORZONA W SPINKERZE JEST PRAWNIE WIĄŻĄCA?
Umowy tworzone i podpisywane przy użyciu aplikacji Spinker stanowią zachowanie tzw. formy dokumentowej, która jest wystarczająca dla ważności większości umów. W Spinkerze nie znajdziesz umów, dla których ważności przepisy wymagają zachowania formy aktu notarialnego, podpisów notarialnie poświadczonych czy też formy pisemnej. Z kolei w sytuacjach, gdy przepisy wymagają zachowania określonej formy np. celem zawarcia umowy najmu lokalu na ponad 1 rok lub w celu osiągnięcia innego skutku, czy też utrudniają udowadnianie zawarcia umowy w innej formie niż wymagana – jest to wyraźnie zaznaczone w naszych wzorach, co pozwala Ci na podjęcie decyzji o tym, w jakiej formie zawrzesz umowę.

Jeżeli zaś zdecydujesz się na zawarcie jej w formie pisemnej – możesz skorzystać z wzorów zawartych w Spinker, wydrukować umowę i podpisać ją w sposób tradycyjny. Wzory umów zostały gruntownie przeanalizowane i zaprojektowane przez prawników tak, aby zawierały wszystkie elementy niezbędne dla ich wykonalności, a jednocześnie są na tyle proste, aby możliwe było ich szybkie uzupełnienie i podpisanie. Zobacz nasz Regulamin świadczenia usług, aby uzyskać więcej informacji.
9. UMOWY SPINKERA NIE ZAWIERAJĄ WIELU ZAPISÓW, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W INNYCH UMOWACH. CZY SĄ PRZEZ TO MNIEJ SKUTECZNE?
Umowy nie muszą być długie i skomplikowane, aby być wiążące i wykonalne. Niektóre zapisy w umowach mają konkretne uzasadnienie, ale wiele zapisów jest tylko powieleniem wynikającym z obowiązujących innych norm prawnych albo po prostu zwykłym żargonem prawniczym. Jeśli nie rozumiesz tego co podpisujesz, jest bardzo prawdopodobne, że nie powinieneś tego podpisywać. Staramy się, aby umowy w Spinkerze były możliwie proste i jasno definiowały intencje stron bez niepotrzebnych dodatkowych zapisów. Jeżeli chcesz stworzyć bardziej rozwinięte, skomplikowane umowy – wskazujemy Ci, w jakich miejscach można dodać dodatkowe zapisy i sugerujemy skontaktowanie się z prawnikiem celem dopasowania umowy do Twoich potrzeb.
10. UFAM DRUGIEJ OSOBIE. DLACZEGO POWINIENEM ZAWIERAĆ UMOWĘ?
Dopiero kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem, ludzie często zdają sobie sprawę, że tak naprawdę od początku mieli różne intencje. Spory, zwłaszcza między przyjaciółmi i rodziną, rzadko są spowodowane tym, że jedna osoba próbuje wykorzystać drugą (chociaż, niestety, czasami też tak się zdarza). Umowy pisze się na czas wojny, a nie pokoju – mają na celu właśnie uniknięcie sporów poprzez jasne uregulowanie zamiaru stron.

Wspólne wypełnienie umowy i odpowiedzenie sobie na kilka pytań, może pomóc odkryć różnice we wzajemnym rozumieniu, zanim pojawią się ewentualne problemy. Już samo spisanie podstawowych warunków zawartych w umowie jest dużym krokiem w kierunku upewnienia się, że obie strony rozumieją, na co się zgadzają.
11. CZY PRÓBUJECIE ZASTĄPIĆ PRAWNIKÓW?
Spinker jest doskonałym narzędziem pomocnym przy zawieraniu prostych umów i obsłudze typowych transakcji, dzięki któremu można zaoszczędzić na wydatkach oraz zabezpieczyć się przed sporami. Jeśli uważasz, że ryzyko sporu jest realne ze względu na wielkość lub charakter Twojej transakcji, lub jeśli obawiasz się, że dokument z naszej aplikacji nie jest w pełni dostosowany do Twojej sytuacji, powinieneś zasięgnąć porady doświadczonego prawnika. W umowach, które udostępnia nasza aplikacja podpowiadamy Ci, kiedy warto byłoby skontaktować się z prawnikiem celem stworzenia optymalnego dokumentu.
12. CZYM SIĘ WYRÓŻNIACIE OD INNYCH SERWISÓW PRAWNICZYCH ON-LINE?
Istniejące serwisy prawnicze on-line wykonały świetną robotę umieszczając obszerny dorobek prawny w Internecie (szablony, porady, interpretacje, itp.). My stworzyliśmy serwis prawniczy dla urządzeń mobilnych, które większość z nas ma zawsze przy sobie i zastanawiamy się jak powinny być tworzone umowy w 21. wieku. Oznacza to wykorzystanie wygody i powszechności telefonu komórkowego, aby tworzyć i podpisywać umowy kiedy ich potrzebujesz, gdziekolwiek jesteś, przy jak najmniejszym nakładzie pracy potrzebnej do ujęcia warunków i intencji. Staramy się odejść tak daleko, jak to tylko jest możliwe, od tradycyjnie tworzonych i podpisywanych dokumentów papierowych.
13. CZY NIE MOGĘ PO PROSTU ŚCIĄGNĄĆ WZORU UMOWY Z INTERNETU?
Istnieją tysiące dokumentów dostępnych w Internecie. Niektóre z nich są dobre, niektóre są straszne. Największym problemem jest znalezienie właściwej umowy we właściwym czasie, co wymaga rozumienia zagadnień prawnych, aby porównać i ocenić dostępne wzory. Czy ta wersja umowy o dzieło jest lepsza od tamtej wersji? Czy pasuje do takich osób jak ja lub firmy takiej jak moja? Spinker dostarcza Ci właściwą umowę bez konieczności analizowania jej i porównywania. Nie jesteś prawnikiem, nie musisz rozumieć specjalistycznego słownictwa, aby znaleźć i wybrać odpowiedni szablon. Umożliwiamy Ci przy tym dopasowanie umowy do Twoich potrzeb, dając opcje wyboru zapisów oraz wyjaśniając, co one oznaczają. Podpowiadamy również, kiedy warto skorzystać z porady prawnika celem stworzenia umowy optymalnej dla Ciebie.
14. GDZIE SĄ PRZECHOWYWANE MOJE DOKUMENTY?
Spinker przechowuje bezpiecznie wszystkie dokumenty na serwerach wirtualnych. W ten sposób, w przypadku utraty dokumentu, lub gdy potrzebujesz zajrzeć do umowy w przyszłości, ona tam będzie. Zawsze też wysyłamy Ci kopie umowy w formacie PDF, którą możesz zapisać i zarchiwizować na swoim dysku. Nigdy nie udostępniamy Twojej umowy nikomu, oprócz wskazanej przez Ciebie drugiej strony. Więcej informacji na ten temat znajduje się w Regulaminie świadczenia usług i Polityce prywatności – zachęcamy do zapoznania się z tymi dokumentami.
15. CZY NAPRAWDĘ MUSZĘ/CHCĘ MIEĆ TO W TELEFONIE?
Czy pamiętasz czasy, kiedy nie miałeś poczty email w swoim telefonie? Tak jak większość z nas prawdopodobnie jeszcze niedawno nie przypuszczałeś, że kiedykolwiek będzie Ci to potrzebne, nie mówiąc już o regularnym sprawdzaniu maili na komórce każdego dnia. Jesteśmy coraz bardziej zależni od naszych telefonów, które potrafią zrobić niemal wszystko. Dlaczego więc z umowami miałoby być inaczej? Dlaczego nie warto tworzyć, podpisywać i wysłać ich przy użyciu telefonu? Dokumenty cyfrowe są zawsze dostępne, można się do nich łatwo odnieść, przeszukiwać i udostępniać. Są inteligentne i łatwiejsze do przechowywania i zarządzania. Tworzenie i edytowanie na urządzeniach mobilnych pozwala nam przeciąć jedne z ostatnich więzów, które trzymają nas do naszych komputerów stacjonarnych.
x

Skorzystaj z naszej aplikacji dostępnej w Google Play!

Spinker - Umowy na odległość

Pobierz już dziś!

x
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce cookies.